Afryka Południowa / South Africa / Sudáfrica


Kapsztad – perła Afryki. Kiedy tam pojedziesz szybko zrozumiesz dlaczego Kapsztad regularnie od lat zajmuje najwyższe miejsce w rankingach na najlepszą destynację turystyczną.

Majesteatyczne góry wiecznie spowite chmurami, a u ich podnóża miasto, wciśnięte między nimi a oceanem. Kapsztad budzi zachwyt u każdego przyjezdnego. Nic więc dziwnego, że każdy mieszkaniec Afryki Południowej jest dumny z Kapsztadu, a jego mieszkańcy patrzą z wyższością na pozostałych mieszkańców Afryki. No ale czy można nie być zarozumiałym kiedy się mieszka w tak pięknym miejscu ? 
Na tych zdjęciach nie ma ani jednej chmurki, ale to naprawdę była wyjątkowa chwila. To się bardzo rzadko zdarza. 
 
Nigdy nie przypuszczałam, że tak spodoba mi się to miasto i jego okolice. Mój kolega, który widział chyba cały świat, był nawet w najodleglejszych zakątkach naszego globu, uważa, że Kapsztad to najpiękniejsze miasto jakie widział. I ma rację, zgadzam się z nim. Byłam tam już dwa razy, i jeszcze mi mało.
 
Piękna architektura, dawne budynki kolonialne obok nowoczesnych wieżowców, wąskie uliczki obok szerokich arterii, zacofanie obok nowoczesności, tu historia podaje rękę przyszłości. 
 
 
Bardzo przyjaźni i otwarci ludzie, przyjemny klimat (prócz zimy, bo leje i wieje), rozliczne atrakcje turystyczne, różnorodność, ciekawa historia, i te leniwe popołudnia w winnicy z pełnym kieliszkiem, talerzem owoców morza i widokiem na góry albo ocean

Na końcu Czarnego Lądu, a masię wrażenie, że się jest w europejskim kurorcie. Tu każdy turysta znajdzie coś dla siebie ciekawego. 

 
 
 
W 1580 r. Złota Łania wpłynęła do Zatoki Stołowej i sir Francis Drake powiedział: Najpiękniejszy przylądek [...] na całej kuli ziemskie. Żeglarze, którym udało się pomyślnie opłynąć przylądek w drodze do Indii i wpłynąć na spokojne wody Zatoki Fałszywej, nazwali go Przylądkiem Dobrej Nadziei. Marynarze płynący na wschód zaopatrywali się tu w świeżą żywność i nazwali przylądek Tawerną Mórz, a Portugalczycy (pierwsi opłynęli te niebezpieczne brzegi) Przylądkiem Burz. 

 
 

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Waterfront, portowa dzielnica, centrum handlowe i kulturalne Kapsztadu. Są luksusowe hotele i luksusowe jachty. To tutaj mieszkają gwiazdy filmowe w czasie swoich afrykańskich wakacji.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.